Padesátka

Start

Stoupání na Kozí horku

V cíly

Dne 18.8.2007 se konal třináctý ročník cykloturistického závodu "Nepoliská stovka". Organizátoři opět připravili dvě tratě se startem u místního pohostinství Na Nové. Na trať 50 km se vydalo 22 cyklistů a na 100 km 35 cyklistů. V pelotonu měli největší zastoupení cyklisté z SKC Pečky a SKC Zruč nad Sázavou. Dále se závodu zúčastnili cyklisté z Kolína, Čáslavy, Nového Bydžova, Chlumce nad Cidlinou, Chvaletic, Žiželic, Nymburka, Městce Králové, Hokl club Lužec nad Cidlinou a dalších měst. Zástupců domácí obce Nepolisy se tentokrát zúčastnilo 9 cyklistů. Nejstarším cyklistou byl František Řeháček ze Zachrašťan a nejmladším Pavel Říha z Nepolis. Na hlavní tratí přijela jako první čtyřčlenná skupina vedená Lukášem Liptákem z Peček v čase 2 : 35 : 30. Na druhém místě dojel Martin Hajžman a na třetím Petr Hajžman oba z SKC Zruč nad Sazavou a čtvrté místo patrilo Martinovi Kubů z Velkého Oseka. Trať 50km vyhrál suverénně Tomáš Bohata z Kolína. Za ním dojela tříčlenná skupina Adam Baláž z Nepolis, Jan Jágr a Pavel Doležal oba z Nového Bydžova.

V cíli na všechny čekala odměna v podobě dobře vychlazeného piva a výborného oběda (kuřecí řízek, brambory a salát), který připravili v místním pohostinství.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, organizátorům závodu a personálu pohostinství za zdárný průběh celé sportovní akce. Závěrem zveme všechny příznivce cyklistiky na příští 14. ročník v roce 2008, který se bude konat v tradičním termínu.